Ciekawe informacje na temat Niemiec

Niemcy to nie tylko kraj, w którym można łatwo znaleźć pracę. Zwyczaje naszych zachodnich sąsiadów są na tyle interesujące, że warto się z nimi zapoznać, nawet jeżeli nie planujemy wyjeżdżać tam w celach zarobkowych.

Pochodzenie nazwy

Na początek powinniśmy się dowiedzieć, skąd właściwie wzięło się określenie „Niemcy”. Otóż polska nazwa wywodzi się ze słowiańskiego „niemy”, co wynika z tego, że język niemiecki różni się od języków słowiańskich i nasi przodkowie nie mogli zrozumieć swoich zachodnich sąsiadów.

Najpopularniejsze śniadanie

Popularnym niemieckim śniadaniem, które jednak nie zawsze przypada do gustu mieszkającym tam Polakom, jest… biała kiełbasa. Jeżeli więc ktoś nie zna niemieckiego i zamówi tradycyjny posiłek, to może się mocno zdziwić…

Nie tylko Rio de Janeiro!

Chociaż najsłynniejszy karnawał świata każdego roku odbywa się w Rio de Janeiro, to w Kolonii (czwartym co do wielkości miastem Niemiec) czas karnawału nazywa się piątą porą roku. Przy okazji dobrej zabawy warto wspomnieć o ciekawych wynikach badań przeprowadzonych przez Bitkom. Otóż okazało się, że zdecydowana większość Niemców (prawie 84% ankietowanych) w wieku od dziewiętnastu do dwudziestu dziewięciu lat wolałaby żyć bez partnera życiowego niż bez internetu. Ciekawe tylko, co na ten temat sądzą osoby tworzące związki z ankietowanymi… Jeżeli natomiast chodzi o potrzebę posiadania telefonu komórkowego, to jedynie 3% Niemców mogłoby się bez niego odejść.

Trudno się jednak dziwić takim wynikom, skoro już od wielu lat w Niemczach dostęp do internetu jest o wiele łatwiejszy i tańszy niż u nas.

Loading

Dodaj komentarz