Praca sezonowa w Austrii

Austria, podobnie jak Niemcy to kraj, w którym jest dużo pracy sezonowej. Praca sezonowa w tym kraju jest w rolnictwie, zwłaszcza przy zbiorach winogron, w turystyce i hotelarstwie, zwłaszcza na obszarach górskich, szczególnie atrakcyjnych turystycznie.

Praca sezonowa

Praca sezonowa jest również w budownictwie. W zależności od branży, regionem gdzie jest praca są różne obszary kraju. Najwięcej pracy dla budowlańców jest w stolicy kraju, czyli we Wiedniu. Oczywiste jest, że praca w rolnictwie, jest gównie w regionach rolniczych, czyli w północnych częściach kraju, natomiast praca w turystyce, usługach, głownie w hotelarstwie, w regionach najbardziej atrakcyjnych turystycznie, czyli na obszarze Alp, na południu kraju.

Praca w rolnictwie

Bez wątpienia najwięcej jest pracy w rolnictwie, tym bardziej, że mało Austriaków chce pracować w tej branży. Podobnie jest z budownictwie, gdzie firmy rodzime lub zatrudniające tylko obywateli Austrii nie są w stanie same sprostać popytowi jaki jest na usługi budowlano-remontowe w kraju. Stąd też, taki duży udział zagranicznych firm budowlanych oraz tych zatrudniających głównie cudzoziemców.

Znajomość języka

Mimo że praca sezonowa nie jest najbardziej wymagająca jeśli chodzi o kwalifikacje, to bez wątpienia znajomość języka niemieckiego jest bardzo wskazana.

Przeczytaj również:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje ogólne, Praca w UE i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *