Ile można zarobić w Niemczech w 2018 roku?

Każdy wie, że praca w Niemczech daje lepsze perspektywy rozwoju oraz umożliwia zarobienie większych pieniędzy. Czy aby na pewno?

Zanim ktoś postanowi zrezygnować z pracy w Polsce i wybrać się do naszych zachodnich sąsiadów, powinien najpierw sprawdzić na jakie zarobki może liczyć, szczególnie że – zdaniem specjalistów – w ciągu kilkunastu najbliższych miesięcy pracę w Niemczech znajdzie kilkaset tysięcy osób.

Jak przedstawiają się zarobki?

– Osoby po studiach informatycznych mogą zarobić od 60 złotych w górę.
– Wykwalifikowany robotnik na budowie może zarobić nawet 50 złotych na godzinę, jednak pracownicy niewykwalifikowani również nie powinni narzekać , gdyż otrzymają około 36 – 40 złotych.
– Niewykwalifikowani malarze zarabiają prawie 40 złotych za godzinę pracę.
– Opieka nad osobami starszymi również pozwala dobrze zarobić – stawki sięgają ponad 30 złotych.
– Sprzątanie budynków umożliwia zarobienie od 28 do prawie 40 złotych.

Praca sezonowa

Jeżeli jednak ktoś nie planuje przeprowadzki na dłużej, zawsze może pomyśleć o pracy sezonowej. Sezon zaczyna się w kwietniu, czyli już za dwa tygodnie i trwa aż do października. Dzięki temu można łatwo znaleźć pracę przy takich zajęciach jak zbieranie truskawek, jabłek oraz ogórków. Zarobki będą wówczas mniejsze – zwłaszcza że często trzeba opłacić pokój – jednak zatrudnienie może otrzymać każdy, kto nie boi się ciężkiej pracy.

Informacje od Was

Jeżeli macie jakieś aktualne informacje na temat stawek w Niemczech, to prosimy o zamieszczanie ich w komentarzach.

Dodaj komentarz