Praca w Niemczech dla studentów

Osoby studiujące w Niemczech mogą legalnie pracować w tym kraju, jednak nie można zapominać, że najważniejsza w ich przypadku powinna być nauka.

Ze znalezieniem pracy nie powinno być większego problemu, szczególnie że wiele uczelni dysponuje bazą pracodawców, którzy chętnie zatrudnią studentów. Jeżeli nie znajdziemy tam żadnej ciekawej oferty, to można jeszcze sprawdzić organizacje studenckie, które również powinny być w stanie zaoferować nam coś interesującego.

Internet i prasa

Zawsze też można szukać pracy w bardziej tradycyjny sposób, czyli przeglądać oferty pojawiające się w gazetach lub w internecie. Lokalnych stron o tej tematyce nie brakuje, a do zrozumienia publikowanych tam ofert często wystarczy znajomość języka w stopniu podstawowym (z drugiej strony, trudno sobie wyobrazić studia w Niemczech bez dobrej znajomości obowiązującego tam języka).

Przykładowe prace dla studentów

Najczęściej spotykanymi pracami dla studentów są te związane z barami i pubami (kelner/kelnerka, barman), jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zostać taksówkarzem lub pracownikiem biurowym. Atrakcyjne dziewczyny mogą dużo zarobić na różnego rodzaju prezentacjach i targach jako hostessy, a jeżeli komuś nie odpowiada taka praca to można pomyśleć również o sprzątaniu biur lub mieszkań. O opiece nad dziećmi nawet nie trzeba wspominać, bo przecież jest to jedno z najczęściej wybieranych zajęć i to nie tylko przez studentki.

Studenci, którzy uczą się w Polsce lub w innych krajach, mogą pomyśleć o znalezieniu dla siebie pracy sezonowej, której na pewno nie zabraknie.

Loading

Dodaj komentarz