Rodzaje pracy dla Polaków w krajach sąsiadujących

Polacy bardzo często i dosyć chętnie wyjeżdżają za granicę do pracy. Najczęściej są to kraje najbliższe, gdyż ze względów dojazdu najłatwiej tam dojechać i stamtąd wrócić.

Niemcy – najczęściej wybierany kraj

Mimo, iż Polska graniczy z kilkoma krajami to najczęściej wybieranym krajem jako cel emigracji zarobkowej są właśnie Niemcy. O wiele rzadziej wyjeżdżamy do naszych południowych sąsiadów, czyli Czech i Słowacji. Patrząc na dalsze kraje Europy kontynentalnej, dosyć często wyjeżdżamy również do Holandii, Francji, Austrii. Jakie rodzaje prac czekają na Polaków w tych krajach? Po pierwsze, bardzo często są to prace sezonowe, najczęściej w rolnictwie, gdzie podczas „sezonu” czyli okresu zbiorów zawsze potrzeba rąk do pracy.

Gdzie znaleźć pracę sezonową?

Oprócz rolnictwa praca sezonowa jest także w usługach turystycznych oraz w mniejszym stopniu w budownictwie. Na pracowników z Polski czeka również praca w przemyśle, najczęściej na liniach produkcyjnych, tej pracy jest jednak zdecydowanie mniej, gdyż takie stanowiska pracy są równie często obsadzane przez obywateli danego kraju. Po trzecie i ostatnie, praca jest również dla osób wysoko wykwalifikowanych w firmach zajmujących się najczęściej nowymi technologiami.

Loading

Dodaj komentarz