Kierunki emigracji zarobkowej Polaków

Polacy od wielu lat szukają dla siebie lepszych warunków życia i pracy. To co czeka ich w kraju jest często niewystarczające. Zawsze chcemy więcej pieniędzy, lepsze samochody i wygodniejsze mieszkania. Mamy coraz więcej marzeń oraz chęci do podróżowania po całym świecie.

Jednakże obecna sytuacja w kraju nie daje możliwości zarobienia wystarczająco dużo pieniędzy, zwłaszcza prawnikom mniej wykształconym. W związku z tym tysiące Polaków decyduje się na emigrację w celach zarobkowych.

Każdego roku niezliczone rzesze naszych rodaków wyjeżdża za granicę, aby tam znaleźć lepszą pracę i zapewnić sobie lepszą przyszłość. Kierunki tych wyjazdów ukształtowane są przez lata. Obecnie na pierwszym miejscu, kraje do których emigrujemy najczęściej, to państwa Europy Zachodniej, czyli Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Holandia i inne kraje Unii Europejskiej.

Drugi, bardzo popularny kierunek emigracji zarobkowej Polaków, to Stany Zjednoczone, gdzie wyjeżdżamy od dziesiątek lat. Chociaż rząd Stanów Zjednoczonych ustanowił nam trudne do przejścia utrudnienia prawne w postaci konieczności posiadania wiz, to i tak nie zmienia to marzeń i planów naszych rodaków. Kierunek transatlantycki nadal pozostanie ważnym celem licznych wyjazdów zarobkowych.

Loading

Dodaj komentarz