Wakacyjna praca w Niemczech dla studentów 2018

Najczęstszym powodem, dla którego polscy studenci szukają wakacyjnej pracy w Niemczech jest konieczność opłacenia studiów.

Oprócz tego każdy lubi mieć pieniądze na drobne wydatki, a podczas dwóch – trzech miesięcy pracy w Niemczech można ich odłożyć o wiele więcej niż w takim samym okresie czasu w Polsce.

Warto przypomnieć, że zagraniczni studenci mogą liczyć na takie same prawa jak niemieccy. Co najważniejsze, nie potrzebują żadnych pozwoleń. Młode małżeństwa – o ile przynajmniej jedna osoba wciąż studiuje – mogą nawet skorzystać z tego, że zezwolenie na pobyt otrzymują również małżonkowie oraz ich dzieci.

Taką pracę można jednak traktować wyłącznie jako pracę sezonową, gdyż czas pracy studentów w Niemczech jest ograniczony do 90 dni w roku. Co więcej, w zależności od zamieszkiwanego landu, może się okazać, że studenci mogą pracować wyłącznie w te dni, które są wolne od szkoły.

Praca dla studentów w Niemczech

Najpopularniejsze prace wykonywane przez polskich studentów:

– praca w barze lub restauracji (np. w charakterze kelnerki/kelnera)
– sprzątanie
– proste prace biurowe (tutaj jednak ważny jest język)

Wynagrodzenie, na jakie mogą liczyć studenci dorabiający w wolnym czasie to około kilkunastu (10-14) euro na godzinę. Jakby więc nie liczyć, spokojnie można otrzymać ponad 16 złotych na godzinę, co w przypadku pracy dorywczej w Polsce nie jest już takie łatwe.

Oferty pracy na wakacje w Niemczech: http://praca-sezonowa24.pl/oferty/za-granica/niemcy/

Dodaj komentarz