Portale z ogłoszeniami pracy w Niemczech

Szukanie pracy w Niemczech najlepiej zacząć jeszcze przed wyjazdem, gdyż nigdy nie wiadomo kiedy znajdzie się odpowiednią ofertę.

W tym celu warto wykorzystać wszelkie możliwe kontakty, a więc popytać znajomych, wrzucić stosowną informację na Facebooka lub inne serwisy społecznościowe, przeglądać fora i strony internetowe o tematyce pracy itp. Nie można również zapominać o niemieckich portalach z ogłoszeniami pracy, szczególnie że niemiecki pracodawca właśnie tak z reguły szuka osób do pracy.

Strony z ofertami pracy

monster.de

Rozbudowany portal www.monster.de również powinno się odwiedzić w pierwszej kolejności, gdyż nie dość, że lista aktualnych ofert pracy jest naprawdę długa, to dodatkowo można ją sortować po różnych słowach kluczowych, co ułatwia np. znalezienie pracy w pobliżu miejsca zamieszkania.

jobpilot.de

Chociaż portal www.jobpilot.de został przejęty przez opisaną powyżej stronę i wiele ofert z www.monster.de publikowanych jest jednocześnie na www.jobpilot.de to i tak warto na nią od czasu do czasu zajrzeć.

arbeitsagentur.de

Jedną z popularniejszych stron jest www.arbeitsagentur.de, czyli witryna państwowej agencji pracy Bundesagentur für Arbeit. Wybór jest naprawdę duży.

A może znacie inne przydatne strony z ofertami pracy w Niemczech? Jeżeli tak, podzielcie się nimi w komentarzach.

Loading

Dodaj komentarz