Praca w Niemczech bez znajomości języka

W związku z wakacyjną przerwą od studiów, wiele młodych par myśli o tym, aby dorobić gdzieś za granicą. Jeżeli chodzi o Polaków, to oni zazwyczaj stawiają na Niemcy.

Problem zaczyna się wtedy, gdy para nie zna języka niemieckiego, bo chociaż znalezienie pracy jest wówczas możliwe (zawsze przecież można skorzystać z usług polskich pośredników pracy), to jednak należy liczyć się z wieloma utrudnieniami. Najczęstszym z nich jest to, że chociaż niemiecki pracodawca znajdzie pracę dla osób nieznających języka, to jednak nie będzie ona tak dobrze płatna jak praca dla kogoś, kto potrafi płynnie mówić po niemiecku. W końcu łatwiej takiej osobie dać proste i mało płatne zajęcie zamiast tracić czas na próby wyjaśnienia jej bardziej skomplikowanych obowiązków.

Polski pośrednik

Polacy, którzy chcą pracować za granicą i nie znają odpowiedniego języka mogą też pomyśleć o polskich pośrednikach, przy czym stawki godzinowe będą wówczas niższe. Z drugiej strony, jeżeli tylko nie trafi się na oszusta, to pośrednik załatwi większość niezbędnych spraw, a czasami nawet pomoże w znalezieniu taniego mieszkania.

Warto próbować

W dzisiejszych czasach większość osób korzysta z nowoczesnych telefonów, które często mają zainstalowany translator. Zamiast więc z góry zakładać, że nie potrafi się porozumieć z obcokrajowcami, warto uwierzyć we własne siły, a w ostateczności skorzystać z takiego narzędzia. To powinno wystarczyć, przynajmniej na początku.

Loading

Dodaj komentarz